1. Po raz pierwszy odwiedzasz EDU. LEARN

  Odwiedzasz EDU.LEARN

  Najlepszym sposobem na naukę języka jest jego używanie. W EDU.LEARN znajdziesz interesujące teksty i videa, które dadzą Ci taką właśnie możliwość. Nie przejmuj się - nasze filmiki mają napisy, dzięki którym lepiej je zrozumiesz. Dodatkowo, po kliknięciu na każde słówko, otrzymasz jego tłumaczenie oraz prawidłową wymowę.

  Nie, dziękuję
 2. Mini lekcje

  Podczas nauki języka bardzo ważny jest kontekst. Zdjęcia, przykłady użycia, dialogi, nagrania dźwiękowe - wszystko to pomaga Ci zrozumieć i zapamiętać nowe słowa i wyrażenia. Dlatego stworzyliśmy Mini lekcje. Są to krótkie lekcje, zawierające kontekstowe slajdy, które zwiększą efektywność Twojej nauki. Są cztery typy Mini lekcji - Gramatyka, Dialogi, Słówka i Obrazki.

  Dalej
 3. Wideo

  Ćwicz język obcy oglądając ciekawe filmiki. Wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na filmik. Nie martw się, obok każdego z nich są napisy. A może wcale nie będą Ci one potrzebne? Spróbuj!

  Dalej
 4. Teksty

  Czytaj ciekawe artykuły, z których nauczysz się nowych słówek i dowiesz więcej o rzeczach, które Cię interesują. Podobnie jak z filmikami, możesz wybrać temat oraz poziom trudności, a następnie kliknąć na wybrany artykuł. Nasz interaktywny słownik pomoże Ci zrozumieć nawet trudne teksty, a kontekst ułatwi zapamiętanie słówek. Dodatkowo, każdy artykuł może być przeczytany na głos przez wirtualnego lektora, dzięki czemu ćwiczysz słuchanie i wymowę!

  Dalej
 5. Słowa

  Tutaj możesz znaleźć swoją listę "Moje słówka", czyli funkcję wyszukiwania słówek - a wkrótce także słownik tematyczny. Do listy "Moje słówka" możesz dodawać słowa z sekcji Videa i Teksty. Każde z słówek dodanych do listy możesz powtórzyć później w jednym z naszych ćwiczeń. Dodatkowo, zawsze możesz iść do swojej listy i sprawdzić znaczenie, wymowę oraz użycie słówka w zdaniu. Użyj naszej wyszukiwarki słówek w części "Słownictwo", aby znaleźć słowa w naszej bazie.

  Dalej
 6. Lista tekstów

  Ta lista tekstów pojawia się po kliknięciu na "Teksty". Wybierz poziom trudności oraz temat, a następnie artykuł, który Cię interesuje. Kiedy już zostaniesz do niego przekierowany, kliknij na "Play", jeśli chcesz, aby został on odczytany przez wirtualnego lektora. W ten sposób ćwiczysz umiejętność słuchania. Niektóre z tekstów są szczególnie interesujące - mają one odznakę w prawym górnym rogu. Koniecznie je przeczytaj!

  Dalej
 7. Lista Video

  Ta lista filmików pojawia się po kliknięciu na "Video". Podobnie jak w przypadku Tekstów, najpierw wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na wybrane video. Te z odznaką w prawym górnym rogu są szczególnie interesujące - nie przegap ich!

  Dalej
 8. Dziękujemy za skorzystanie z przewodnika!

  Teraz już znasz wszystkie funkcje EDU.LEARN! Przygotowaliśmy do Ciebie wiele artykułów, filmików oraz mini lekcji - na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje!

  Teraz zapraszamy Cię do zarejestrowania się i odkrycia wszystkich możliwości portalu.

  Dziękuję, wrócę później
 9. Lista Pomocy

  Potrzebujesz z czymś pomocy? Sprawdź naszą listę poniżej:
  Nie, dziękuję

Już 62 661 użytkowników uczy się języków obcych z Edustation.

Możesz zarejestrować się już dziś i odebrać bonus w postaci 10 monet.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszym portalu - kliknij tutaj

Jeszcze nie teraz

lub

Nie masz konta?
Blog > Jak szybko nauczyć się angielskiego

Jak szybko nauczyć się angielskiego

Dodane przez Tomasz H. 11 lutego 2014 w kategorii: Język angielski, Porady językowe, Porady ogólne

Chcesz uczyć się angielskiego szybciej? Otaczaj się nim, zanurz się w język i pochłaniaj go. Twórz jak najwięcej sytuacji, aby mieć kontakt z językiem angielskim.

Dziś zaprezentuję ci kilka prostych i zabawnych pomysłów na walkę z problemem (lub chęcią, która cię owładnęła) - jak szybko nauczyć się angielskiego.

 

Oglądaj  wideo, telewizję, filmy i seriale

Jest to świetny sposób, aby poprawić swój język - w ten sposób  uzupełniasz  swoje słownictwo i jednocześnie zaczynasz rozumieć więcej. A jeśli czegoś nie rozumiesz - nie przejmuj się! Spróbuj wychwycić kontekst i w ten sposób dojść do znaczenia. Nie skupiaj się na gramatyce lub pojedynczych słowach. Ważne są całe zwroty, to je próbuj zrozumieć.

Słuchaj i śpiewaj [zobacz więcej: Jak muzyka pomaga w nauce języka]

Oglądaj teledyski z napisami, próbuj zrozumieć słowa. Usiądź i przetłumacz słowa, których nie rozumiesz. Zacznij śpiewać w języku angielskim. Nie wstydź się - śpiewaj znane piosenki lub wymyśl swój tekst po angielsku do muzyki, którą lubisz.

Słuchaj radia

Znalezienie stacji radiowej w języku angielskim nie jest problemem (internet, smartfon, etc.). Słuchanie radia poprawi twoje słownictwo i rozumienie języka w takich dziedzinach jak polityka, wiadomości, sport, nauka czy rozrywka.

Twój idol

Masz idola, który mówi po angielsku? Świetnie! Oglądaj i słuchaj wywiadów, czytaj o nim różne teksty w języku angielskim. Znajdź ludzi, dla których ta osoba również jest idolem - społeczność, gdzie można wymieniać się opiniami, rozmawiać w języku angielskim.

Facebook, Twitter, Google+

Social media jest doskonałym miejscem na rozmowy. Angażuj się w dyskusje w języku angielskim. To nie problem znaleźć grupę na Facebooku, gdzie można porozmawiać w języku angielskim. Są również grupy, gdzie możesz umówić się z kimś do kawiarni lub pubu na rozmowę w języku obcym.

Popełniaj błędy!

Popełniaj błędy, nie bój się! Każdy z nas popełnia błędy. Ludzie wiedzą, że język angielski jest dla ciebie językiem obcym. Przestać myśleć "Co jeśli ...?". Chcesz poprawić swój angielski? Nie bój się błędów i bądź aktywny!

Przestań myśleć negatywnie

"Nigdy nie nauczę się angielskiego", "Nic mi się nie udaje, ciągle robię błędy", „Nigdy nie wiem, co powiedzieć". Posłuchaj: przestań myśleć negatywnie. Takie gadanie zakrawa o  marudzenie ;) Chcesz, aby inni postrzegali Cię jako marudę? Nie można myśleć negatywnie. Negatywne myślenie sprawia, że negatywne rzeczy zaczynają się dziać. Czas na pozytywne myślenie! :) "Język angielski jest trudny, ale postaram się go szybko opanować", "Krok po kroku i będę coraz lepszy w mowie i piśmie", "Nie wiem jak to powiedzieć, ale spróbuję użyć innych słów" .

Nie tłumacz wszystkiego na język polski

Jeśli usłyszysz coś w języku angielskim, to nie tłumacz tego w swojej głowie. To spowalnia proces uczenia się. Koncentruj się na kontekście oraz słowach, które znasz. To pomoże dojść ci do znaczenia słów lub fraz, których nie rozumiesz.

Nigdy nie mów "Nie mówię po angielsku"

Boisz się powiedzieć czegoś po angielsku? Nie wiesz jakich użyć słów? Nigdy nie stosuj zwrotu "I don't speak English". Zawsze próbuj, nawet jeśli Ci nie wychodzi. Użyj zwrotu "Could you repeat, please?", "Could you speak a little slower?", "What does ______ mean?" lub powtórz usłyszaną frazę, poproś o więcej informacji i spróbuj ponownie zrozumieć kontekst.

Masz jakieś przemyślenia, pytania, sugestie? Są jakieś niejasności, wkradł się błąd albo z czymś się nie zgadzasz? Zostaw komentarz ;-)

Powiązane tagi:

Komentarze: (0)

Brak komentarzy.

Aby komentować, musisz być zalogowany.
Mobile Analytics