1. Po raz pierwszy odwiedzasz EDU. LEARN

  Odwiedzasz EDU.LEARN

  Najlepszym sposobem na naukę języka jest jego używanie. W EDU.LEARN znajdziesz interesujące teksty i videa, które dadzą Ci taką właśnie możliwość. Nie przejmuj się - nasze filmiki mają napisy, dzięki którym lepiej je zrozumiesz. Dodatkowo, po kliknięciu na każde słówko, otrzymasz jego tłumaczenie oraz prawidłową wymowę.

  Nie, dziękuję
 2. Mini lekcje

  Podczas nauki języka bardzo ważny jest kontekst. Zdjęcia, przykłady użycia, dialogi, nagrania dźwiękowe - wszystko to pomaga Ci zrozumieć i zapamiętać nowe słowa i wyrażenia. Dlatego stworzyliśmy Mini lekcje. Są to krótkie lekcje, zawierające kontekstowe slajdy, które zwiększą efektywność Twojej nauki. Są cztery typy Mini lekcji - Gramatyka, Dialogi, Słówka i Obrazki.

  Dalej
 3. Wideo

  Ćwicz język obcy oglądając ciekawe filmiki. Wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na filmik. Nie martw się, obok każdego z nich są napisy. A może wcale nie będą Ci one potrzebne? Spróbuj!

  Dalej
 4. Teksty

  Czytaj ciekawe artykuły, z których nauczysz się nowych słówek i dowiesz więcej o rzeczach, które Cię interesują. Podobnie jak z filmikami, możesz wybrać temat oraz poziom trudności, a następnie kliknąć na wybrany artykuł. Nasz interaktywny słownik pomoże Ci zrozumieć nawet trudne teksty, a kontekst ułatwi zapamiętanie słówek. Dodatkowo, każdy artykuł może być przeczytany na głos przez wirtualnego lektora, dzięki czemu ćwiczysz słuchanie i wymowę!

  Dalej
 5. Słowa

  Tutaj możesz znaleźć swoją listę "Moje słówka", czyli funkcję wyszukiwania słówek - a wkrótce także słownik tematyczny. Do listy "Moje słówka" możesz dodawać słowa z sekcji Videa i Teksty. Każde z słówek dodanych do listy możesz powtórzyć później w jednym z naszych ćwiczeń. Dodatkowo, zawsze możesz iść do swojej listy i sprawdzić znaczenie, wymowę oraz użycie słówka w zdaniu. Użyj naszej wyszukiwarki słówek w części "Słownictwo", aby znaleźć słowa w naszej bazie.

  Dalej
 6. Lista tekstów

  Ta lista tekstów pojawia się po kliknięciu na "Teksty". Wybierz poziom trudności oraz temat, a następnie artykuł, który Cię interesuje. Kiedy już zostaniesz do niego przekierowany, kliknij na "Play", jeśli chcesz, aby został on odczytany przez wirtualnego lektora. W ten sposób ćwiczysz umiejętność słuchania. Niektóre z tekstów są szczególnie interesujące - mają one odznakę w prawym górnym rogu. Koniecznie je przeczytaj!

  Dalej
 7. Lista Video

  Ta lista filmików pojawia się po kliknięciu na "Video". Podobnie jak w przypadku Tekstów, najpierw wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na wybrane video. Te z odznaką w prawym górnym rogu są szczególnie interesujące - nie przegap ich!

  Dalej
 8. Dziękujemy za skorzystanie z przewodnika!

  Teraz już znasz wszystkie funkcje EDU.LEARN! Przygotowaliśmy do Ciebie wiele artykułów, filmików oraz mini lekcji - na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje!

  Teraz zapraszamy Cię do zarejestrowania się i odkrycia wszystkich możliwości portalu.

  Dziękuję, wrócę później
 9. Lista Pomocy

  Potrzebujesz z czymś pomocy? Sprawdź naszą listę poniżej:
  Nie, dziękuję

Już 62 661 użytkowników uczy się języków obcych z Edustation.

Możesz zarejestrować się już dziś i odebrać bonus w postaci 10 monet.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszym portalu - kliknij tutaj

Jeszcze nie teraz

lub

Nie masz konta?
Blog > Jak znaleźć czas na naukę języka

Jak znaleźć czas na naukę języka

Dodane przez Tomasz H. 10 marca 2014 w kategorii: Język angielski, Język francuski, Język niemiecki, Porady ogólne

Jestem pewien, że często myślisz - nie mam czasu na naukę języka. Jest to błędne myślenie. Masz czas! Jest tylko jedna rzecz - zacznij go używać mądrze.

Myślisz: 'Jak? Przecież mój dzień jest pełen różnych czynności'. A co z czynnościami marnującymi czas albo lukami czasowymi, których niewykorzystujesz? Wykorzystaj je! Jak? Pędzę z pomocą.

Z początkiem tygodnia zacznij spisywać swoją dzienną aktywność. Przez cały tydzień. Jak już przygotujesz taką listę to usiądź i pomyśl co robisz źle, gdzie tracisz cenny czas, który możesz poświęcić na naukę języków. Krok po kroku, powoli, ale konsekwentnie zacznij zmieniać podejście do planu dnia.

Telewizja

Olądasz telewizję? Tracisz na nią czas? Albo po prostu ją lubisz? Ok, co możesz w tym aspekcie zmienić? Już Ci mówię - zacznij oglądać filmy z napisami. Oglądaj seriale w języku obcym. "Ok, a jeśli oglądam coś, co dostępne jest tylko w polskiej telewizji?". Świetnie! Wiesz ile trwają reklamy, na które tracisz czas? Bardzo często ok. 15 minut. To idealny moment, aby powtórzyć słówka czy zagadnienia gramatyczne lub sporządzić nową listę.

Bieganie

Biegasz? Świetnie. Ja też. Słucham muzyki lub audiobooków w języku obcym. Jeśli jeździsz na rowerze lub uprawiasz nordic walking też możesz to robić. Robisz wtedy 2 w 1;)

Nicnierobienie

Nie usuwaj nic ze swojej listy tygodniowych aktywności. Spójrz na listę i przedziały czasowe. Ile razy nic nie robisz? Niektóre przerwy są bezużyteczne. Zagospodaruj je na naukę języka!

Dojazdy

Ile czasu spędzasz na dojazdy do szkoły, pracy? Siedzisz w autobusie, tramwaju lub pociągu. Poświęć czas na czytanie czasopism lub książek w języku obcym.

Wiadomości

Jesteśmy zalewani informacjami ze świata. Codziennie śledzimy newsy, czytam artykuły w Internecie. A gdybyś zaczął czytać w języku obcym interesujące Cię wiadomości?

Posiłki

Rozpisz posiłki na następny tydzień i sporządź listę zakupów. Unikniesz czasu na wychodzenie po brakujące produkty i spędzisz mniej czasu w sklepie robiąc zakupy z kartką w ręku.

Strony www

Siadasz do nauki online. Skorzsytaj z aplikacji, którymi zablokujesz na ten czas dostęp do innych stron i skoncentruj się na nauce.

E-mail

Sprawdzaj wiadomości góra 4 razy dziennie, o określonych porach. Nie marnuj czasu i nie rób przerw na szybką odpowiedź na każdego maila, co wybija Cię z rytmu pracy.

Social media

Obserwuj znane osoby, które mówią w języku obcym, którego się uczysz oraz śledź strony związane z nauką języków.  Będziesz czytać więcej postów w języku obcym zamiast tracić czas na oglądanie memów.

 

I pamiętaj. Zacznij powoli, metodą małych kroczków, organizuj sobie dzień, tydzień. Planuj do przodu, krok po kroku. W długiej perspektywie przyniesie Ci to spore oszczędności czasu. Jeśli na każdą czynność uda Ci się oszczędzić 3 minuty, a czynności masz np. 12, to zyskasz aż 36 minut. 36 minut nauki dziennie! To naprawdę dużo. Jeśli wdrożysz tę metodę to po 30 dniach zauważysz, że dzienna nauka języka stanie się czymś normalnym, po prostu nawykiem, a Ty przestaniesz narzekać na brak czasu na naukę.

Masz jakieś przemyślenia, pytania, sugestie? Są jakieś niejasności, wkradł się błąd albo z czymś się nie zgadzasz? Zostaw komentarz ;-)

Komentarze: (0)

Brak komentarzy.

Aby komentować, musisz być zalogowany.
Mobile Analytics