1. Po raz pierwszy odwiedzasz EDU. LEARN

  Odwiedzasz EDU.LEARN

  Najlepszym sposobem na naukę języka jest jego używanie. W EDU.LEARN znajdziesz interesujące teksty i videa, które dadzą Ci taką właśnie możliwość. Nie przejmuj się - nasze filmiki mają napisy, dzięki którym lepiej je zrozumiesz. Dodatkowo, po kliknięciu na każde słówko, otrzymasz jego tłumaczenie oraz prawidłową wymowę.

  Nie, dziękuję
 2. Mini lekcje

  Podczas nauki języka bardzo ważny jest kontekst. Zdjęcia, przykłady użycia, dialogi, nagrania dźwiękowe - wszystko to pomaga Ci zrozumieć i zapamiętać nowe słowa i wyrażenia. Dlatego stworzyliśmy Mini lekcje. Są to krótkie lekcje, zawierające kontekstowe slajdy, które zwiększą efektywność Twojej nauki. Są cztery typy Mini lekcji - Gramatyka, Dialogi, Słówka i Obrazki.

  Dalej
 3. Wideo

  Ćwicz język obcy oglądając ciekawe filmiki. Wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na filmik. Nie martw się, obok każdego z nich są napisy. A może wcale nie będą Ci one potrzebne? Spróbuj!

  Dalej
 4. Teksty

  Czytaj ciekawe artykuły, z których nauczysz się nowych słówek i dowiesz więcej o rzeczach, które Cię interesują. Podobnie jak z filmikami, możesz wybrać temat oraz poziom trudności, a następnie kliknąć na wybrany artykuł. Nasz interaktywny słownik pomoże Ci zrozumieć nawet trudne teksty, a kontekst ułatwi zapamiętanie słówek. Dodatkowo, każdy artykuł może być przeczytany na głos przez wirtualnego lektora, dzięki czemu ćwiczysz słuchanie i wymowę!

  Dalej
 5. Słowa

  Tutaj możesz znaleźć swoją listę "Moje słówka", czyli funkcję wyszukiwania słówek - a wkrótce także słownik tematyczny. Do listy "Moje słówka" możesz dodawać słowa z sekcji Videa i Teksty. Każde z słówek dodanych do listy możesz powtórzyć później w jednym z naszych ćwiczeń. Dodatkowo, zawsze możesz iść do swojej listy i sprawdzić znaczenie, wymowę oraz użycie słówka w zdaniu. Użyj naszej wyszukiwarki słówek w części "Słownictwo", aby znaleźć słowa w naszej bazie.

  Dalej
 6. Lista tekstów

  Ta lista tekstów pojawia się po kliknięciu na "Teksty". Wybierz poziom trudności oraz temat, a następnie artykuł, który Cię interesuje. Kiedy już zostaniesz do niego przekierowany, kliknij na "Play", jeśli chcesz, aby został on odczytany przez wirtualnego lektora. W ten sposób ćwiczysz umiejętność słuchania. Niektóre z tekstów są szczególnie interesujące - mają one odznakę w prawym górnym rogu. Koniecznie je przeczytaj!

  Dalej
 7. Lista Video

  Ta lista filmików pojawia się po kliknięciu na "Video". Podobnie jak w przypadku Tekstów, najpierw wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na wybrane video. Te z odznaką w prawym górnym rogu są szczególnie interesujące - nie przegap ich!

  Dalej
 8. Dziękujemy za skorzystanie z przewodnika!

  Teraz już znasz wszystkie funkcje EDU.LEARN! Przygotowaliśmy do Ciebie wiele artykułów, filmików oraz mini lekcji - na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje!

  Teraz zapraszamy Cię do zarejestrowania się i odkrycia wszystkich możliwości portalu.

  Dziękuję, wrócę później
 9. Lista Pomocy

  Potrzebujesz z czymś pomocy? Sprawdź naszą listę poniżej:
  Nie, dziękuję

Już 62 661 użytkowników uczy się języków obcych z Edustation.

Możesz zarejestrować się już dziś i odebrać bonus w postaci 10 monet.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszym portalu - kliknij tutaj

Jeszcze nie teraz

lub

Nie masz konta?
Blog > Często mylone przymiotniki

Często mylone przymiotniki

Dodane przez Tomasz H. 28 lipca 2014 w kategorii: Język angielski, Leksyka, Porady językowe

Each vs Every

Each odnosi się do poszczególnych osób, rzeczy roślin lub zwierząt -> The apples are 5$ each.

Every odnosi się do grupy osób, rzeczy, roślin lub zwierząt -> John goes to the park every weekend, Every apple in the basket is red.

Few vs A few

Few negatywny wydźwięk i oznacza niewiele, za mało -> Few students passed the exam.

A few oznacza kilka, kilku w znaczeniu wystarczająco -> Only a few books were damaged in the fire.

Little vs A little

Little stosujemy z rzeczownikami niepoliczalnymi w liczbie mnogiej, ma wydźwięk negatywny i oznacza niewiele, za mało -> There is little water in Africa.

A little stosujemy z rzeczownikami niepoliczalnymi w liczbie mnogiej i oznacza trochę: -> We need only a little butter to make the muffins.

Many vs Much

Many używane jest z rzeczownikami policzalnymi -> Mark doesn't have many friends.

Much używane jest z rzeczownikami niepoliczalnymi -> John doesn't have much money.

High vs Tall

High używamy do opisywania rzeczy, -> These mountains are high.

Tall -> The Eiffel Tower is very tall.

Sick vs Ill

Oba słowa są 'prawie' synonimami'. Oba oznaczają chorobę. Użycie słowa sick może znaczyć i bycie chorym i wymiotowanie. Dlatego też możemy użyć słowa ill by sprecyzować nasze myśli.

Less vs Fewer

Less używamy z rzeczownikami niepoliczalnymi-> Less pollution is better for cities.

Fewer uzywamy z rzeczownikami policzalnymi -> If pepole threw out fewer bottles, the cities would be cleaner.

Farther vs Further

Farther używane jest do określania dystansu -> How much farther is the supermarket?

Further oznacza metaforyczny postęp -> Further topics we'll discuss next week.


Powiązane tagi:

Komentarze: (0)

Brak komentarzy.

Aby komentować, musisz być zalogowany.
Mobile Analytics