1. Po raz pierwszy odwiedzasz EDU. LEARN

  Odwiedzasz EDU.LEARN

  Najlepszym sposobem na naukę języka jest jego używanie. W EDU.LEARN znajdziesz interesujące teksty i videa, które dadzą Ci taką właśnie możliwość. Nie przejmuj się - nasze filmiki mają napisy, dzięki którym lepiej je zrozumiesz. Dodatkowo, po kliknięciu na każde słówko, otrzymasz jego tłumaczenie oraz prawidłową wymowę.

  Nie, dziękuję
 2. Mini lekcje

  Podczas nauki języka bardzo ważny jest kontekst. Zdjęcia, przykłady użycia, dialogi, nagrania dźwiękowe - wszystko to pomaga Ci zrozumieć i zapamiętać nowe słowa i wyrażenia. Dlatego stworzyliśmy Mini lekcje. Są to krótkie lekcje, zawierające kontekstowe slajdy, które zwiększą efektywność Twojej nauki. Są cztery typy Mini lekcji - Gramatyka, Dialogi, Słówka i Obrazki.

  Dalej
 3. Wideo

  Ćwicz język obcy oglądając ciekawe filmiki. Wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na filmik. Nie martw się, obok każdego z nich są napisy. A może wcale nie będą Ci one potrzebne? Spróbuj!

  Dalej
 4. Teksty

  Czytaj ciekawe artykuły, z których nauczysz się nowych słówek i dowiesz więcej o rzeczach, które Cię interesują. Podobnie jak z filmikami, możesz wybrać temat oraz poziom trudności, a następnie kliknąć na wybrany artykuł. Nasz interaktywny słownik pomoże Ci zrozumieć nawet trudne teksty, a kontekst ułatwi zapamiętanie słówek. Dodatkowo, każdy artykuł może być przeczytany na głos przez wirtualnego lektora, dzięki czemu ćwiczysz słuchanie i wymowę!

  Dalej
 5. Słowa

  Tutaj możesz znaleźć swoją listę "Moje słówka", czyli funkcję wyszukiwania słówek - a wkrótce także słownik tematyczny. Do listy "Moje słówka" możesz dodawać słowa z sekcji Videa i Teksty. Każde z słówek dodanych do listy możesz powtórzyć później w jednym z naszych ćwiczeń. Dodatkowo, zawsze możesz iść do swojej listy i sprawdzić znaczenie, wymowę oraz użycie słówka w zdaniu. Użyj naszej wyszukiwarki słówek w części "Słownictwo", aby znaleźć słowa w naszej bazie.

  Dalej
 6. Lista tekstów

  Ta lista tekstów pojawia się po kliknięciu na "Teksty". Wybierz poziom trudności oraz temat, a następnie artykuł, który Cię interesuje. Kiedy już zostaniesz do niego przekierowany, kliknij na "Play", jeśli chcesz, aby został on odczytany przez wirtualnego lektora. W ten sposób ćwiczysz umiejętność słuchania. Niektóre z tekstów są szczególnie interesujące - mają one odznakę w prawym górnym rogu. Koniecznie je przeczytaj!

  Dalej
 7. Lista Video

  Ta lista filmików pojawia się po kliknięciu na "Video". Podobnie jak w przypadku Tekstów, najpierw wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na wybrane video. Te z odznaką w prawym górnym rogu są szczególnie interesujące - nie przegap ich!

  Dalej
 8. Dziękujemy za skorzystanie z przewodnika!

  Teraz już znasz wszystkie funkcje EDU.LEARN! Przygotowaliśmy do Ciebie wiele artykułów, filmików oraz mini lekcji - na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje!

  Teraz zapraszamy Cię do zarejestrowania się i odkrycia wszystkich możliwości portalu.

  Dziękuję, wrócę później
 9. Lista Pomocy

  Potrzebujesz z czymś pomocy? Sprawdź naszą listę poniżej:
  Nie, dziękuję

Już 60 988 użytkowników uczy się języków obcych z Edustation.

Możesz zarejestrować się już dziś i odebrać bonus w postaci 10 monet.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszym portalu - kliknij tutaj

Jeszcze nie teraz

lub

Nie masz konta?

Czasy przyszłe angielski

Strona główna > Język angielski > Gramatyka języka angielskiego > Czasy w języku angielskim > Czasy przyszłe

Chcesz sie nauczyć czasu przyszłego w języku angielskim? Świetnie! Przygotowaliśmy dla Ciebie materiał, który pozwoli opanować Ci Future Tenses w szybki i przyjemny sposób.

 

Na początek przypomnijmy, jakie czasy przyszłe w języku angielskim mamy:

- Future simple -> czas przyszły prosty

- Future continuous -> czas przyszły ciągły

- Future perfect -> czas przyszły dokonany

- Future perfect continuous -> czas przyszły dokonany ciągły

 

A teraz zanim przejdziemy do nauki budowy czasu, przyjrzyjmy się w jakich sytuacjach, który czas przyszły używamy.

Future Simple

1. Podjęcie spontanicznej decyzji, w danej chwili

Ok, we will go to the cinema tomorrow

2. Opis czynności przyszłej, niezależnej od mówiącego, która prawodobodobnie się wydarzy

He will probably arrive to France tomorrow

Future Continuous

1. Wyrażenie czynności, która będzie miała miejsce w przyszłości, jednak nie będzie to pojedyncze zdarzenie, lecz trwające przez pewien czas

I will be playing football on Sunday at 4 p.m.

Future Perfect

1. Opisanie czynności, która skończy się w przyszłości zanim zacznie się następna czynność

He will have the dinner finished unitl Jonh comes back home.

2. Opisanie/wyrażenie czynności, która skończy się w przyszłości przed określonym momentem

I will have finished my book by the end of December.

Future Perfect Continuous

1. Określenie czynności, która już trwa i zakończy się w określonym momencie w przyszłości

By March I will have been learning English for 2 years.

 


Omówiliśmy zatem, który czas przyszły, w jakich sytuacjach stosujemy. Czas więc przejść do ich budowy. Wybierz jeden z czasów i przejdź do szczegółowego omówienia.

Mobile Analytics