1. Po raz pierwszy odwiedzasz EDU. LEARN

  Odwiedzasz EDU.LEARN

  Najlepszym sposobem na naukę języka jest jego używanie. W EDU.LEARN znajdziesz interesujące teksty i videa, które dadzą Ci taką właśnie możliwość. Nie przejmuj się - nasze filmiki mają napisy, dzięki którym lepiej je zrozumiesz. Dodatkowo, po kliknięciu na każde słówko, otrzymasz jego tłumaczenie oraz prawidłową wymowę.

  Nie, dziękuję
 2. Mini lekcje

  Podczas nauki języka bardzo ważny jest kontekst. Zdjęcia, przykłady użycia, dialogi, nagrania dźwiękowe - wszystko to pomaga Ci zrozumieć i zapamiętać nowe słowa i wyrażenia. Dlatego stworzyliśmy Mini lekcje. Są to krótkie lekcje, zawierające kontekstowe slajdy, które zwiększą efektywność Twojej nauki. Są cztery typy Mini lekcji - Gramatyka, Dialogi, Słówka i Obrazki.

  Dalej
 3. Wideo

  Ćwicz język obcy oglądając ciekawe filmiki. Wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na filmik. Nie martw się, obok każdego z nich są napisy. A może wcale nie będą Ci one potrzebne? Spróbuj!

  Dalej
 4. Teksty

  Czytaj ciekawe artykuły, z których nauczysz się nowych słówek i dowiesz więcej o rzeczach, które Cię interesują. Podobnie jak z filmikami, możesz wybrać temat oraz poziom trudności, a następnie kliknąć na wybrany artykuł. Nasz interaktywny słownik pomoże Ci zrozumieć nawet trudne teksty, a kontekst ułatwi zapamiętanie słówek. Dodatkowo, każdy artykuł może być przeczytany na głos przez wirtualnego lektora, dzięki czemu ćwiczysz słuchanie i wymowę!

  Dalej
 5. Słowa

  Tutaj możesz znaleźć swoją listę "Moje słówka", czyli funkcję wyszukiwania słówek - a wkrótce także słownik tematyczny. Do listy "Moje słówka" możesz dodawać słowa z sekcji Videa i Teksty. Każde z słówek dodanych do listy możesz powtórzyć później w jednym z naszych ćwiczeń. Dodatkowo, zawsze możesz iść do swojej listy i sprawdzić znaczenie, wymowę oraz użycie słówka w zdaniu. Użyj naszej wyszukiwarki słówek w części "Słownictwo", aby znaleźć słowa w naszej bazie.

  Dalej
 6. Lista tekstów

  Ta lista tekstów pojawia się po kliknięciu na "Teksty". Wybierz poziom trudności oraz temat, a następnie artykuł, który Cię interesuje. Kiedy już zostaniesz do niego przekierowany, kliknij na "Play", jeśli chcesz, aby został on odczytany przez wirtualnego lektora. W ten sposób ćwiczysz umiejętność słuchania. Niektóre z tekstów są szczególnie interesujące - mają one odznakę w prawym górnym rogu. Koniecznie je przeczytaj!

  Dalej
 7. Lista Video

  Ta lista filmików pojawia się po kliknięciu na "Video". Podobnie jak w przypadku Tekstów, najpierw wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na wybrane video. Te z odznaką w prawym górnym rogu są szczególnie interesujące - nie przegap ich!

  Dalej
 8. Dziękujemy za skorzystanie z przewodnika!

  Teraz już znasz wszystkie funkcje EDU.LEARN! Przygotowaliśmy do Ciebie wiele artykułów, filmików oraz mini lekcji - na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje!

  Teraz zapraszamy Cię do zarejestrowania się i odkrycia wszystkich możliwości portalu.

  Dziękuję, wrócę później
 9. Lista Pomocy

  Potrzebujesz z czymś pomocy? Sprawdź naszą listę poniżej:
  Nie, dziękuję

Już 60 927 użytkowników uczy się języków obcych z Edustation.

Możesz zarejestrować się już dziś i odebrać bonus w postaci 10 monet.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszym portalu - kliknij tutaj

Jeszcze nie teraz

lub

Nie masz konta?

Czasy w języku angielskim

Strona główna > Język angielski > Gramatyka języka angielskiego > Czasy w języku angielskim

Poprawne opanowanie angielskich czasów to zazwyczaj największa trudność przy nauce języka angielskiego.

Zanim zaczniesz przyswajać czasy w języku angielskim z Edustation.pl, chcielibyśmy zaznaczyć, że warto uczyć się ich od razu po angielsku, co pozwoli Ci uniknąć pomyłek, które mogą się pojawić przy przenoszeniu schematu z języka polskiego.

A zatem jak dzielimy czasy w języku angielskim?

Pierwszy podział to:

- czas teraźniejszy (present)

- czas przeszły (past)

- czas przyszły (future)

Następnie angielskie czasy dzielimy na:

- prosty (simple)

- ciągły (continuous)

- dokonany (perfect)

- zaprzeszły dokonany (past perfect)

 

A teraz połączmy zebraną wiedzę i zobaczmy, co z tego wychodzi, czyli jakie właściwie czasy angielskie mamy:

Czasy teraźniejsze (Present Tenses)

- prosty (Present Simple)

- ciągły (Present Continuous)

- dokonany (Present Perfect)

- dokonany ciągły (Present Perfect Continuous)

 

Czasy przeszłe (Past Tenses)

- prosty (Past Simple)

- ciągły (Past Continuous)

- dokonany (Past Perfect)

- dokonany ciągły (Past Perfect Continuous)

 

Czasy przyszłe (Future Tenses)

- prosty (Future Simple)

- ciągły (Future Continuous)

- dokonany (Future Perfect)

- dokonany ciągły (Future Perfect Continuous)

 

Zapewne czytając przygotowane przez nas angielskie czasy i ich podział, dostrzegłeś pewną regułę, która nimi kieruje. To bardzo dobrze! A teraz czas przejść level wyżej. Wybierz któryś z angielskich czasów (teraźniejszy, przeszły, przyszły) i przejdź do bardziej szczegółowego omówienia przygotowanego przez redaktorów Edustation.

Mobile Analytics