1. Po raz pierwszy odwiedzasz EDU. LEARN

  Odwiedzasz EDU.LEARN

  Najlepszym sposobem na naukę języka jest jego używanie. W EDU.LEARN znajdziesz interesujące teksty i videa, które dadzą Ci taką właśnie możliwość. Nie przejmuj się - nasze filmiki mają napisy, dzięki którym lepiej je zrozumiesz. Dodatkowo, po kliknięciu na każde słówko, otrzymasz jego tłumaczenie oraz prawidłową wymowę.

  Nie, dziękuję
 2. Mini lekcje

  Podczas nauki języka bardzo ważny jest kontekst. Zdjęcia, przykłady użycia, dialogi, nagrania dźwiękowe - wszystko to pomaga Ci zrozumieć i zapamiętać nowe słowa i wyrażenia. Dlatego stworzyliśmy Mini lekcje. Są to krótkie lekcje, zawierające kontekstowe slajdy, które zwiększą efektywność Twojej nauki. Są cztery typy Mini lekcji - Gramatyka, Dialogi, Słówka i Obrazki.

  Dalej
 3. Wideo

  Ćwicz język obcy oglądając ciekawe filmiki. Wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na filmik. Nie martw się, obok każdego z nich są napisy. A może wcale nie będą Ci one potrzebne? Spróbuj!

  Dalej
 4. Teksty

  Czytaj ciekawe artykuły, z których nauczysz się nowych słówek i dowiesz więcej o rzeczach, które Cię interesują. Podobnie jak z filmikami, możesz wybrać temat oraz poziom trudności, a następnie kliknąć na wybrany artykuł. Nasz interaktywny słownik pomoże Ci zrozumieć nawet trudne teksty, a kontekst ułatwi zapamiętanie słówek. Dodatkowo, każdy artykuł może być przeczytany na głos przez wirtualnego lektora, dzięki czemu ćwiczysz słuchanie i wymowę!

  Dalej
 5. Słowa

  Tutaj możesz znaleźć swoją listę "Moje słówka", czyli funkcję wyszukiwania słówek - a wkrótce także słownik tematyczny. Do listy "Moje słówka" możesz dodawać słowa z sekcji Videa i Teksty. Każde z słówek dodanych do listy możesz powtórzyć później w jednym z naszych ćwiczeń. Dodatkowo, zawsze możesz iść do swojej listy i sprawdzić znaczenie, wymowę oraz użycie słówka w zdaniu. Użyj naszej wyszukiwarki słówek w części "Słownictwo", aby znaleźć słowa w naszej bazie.

  Dalej
 6. Lista tekstów

  Ta lista tekstów pojawia się po kliknięciu na "Teksty". Wybierz poziom trudności oraz temat, a następnie artykuł, który Cię interesuje. Kiedy już zostaniesz do niego przekierowany, kliknij na "Play", jeśli chcesz, aby został on odczytany przez wirtualnego lektora. W ten sposób ćwiczysz umiejętność słuchania. Niektóre z tekstów są szczególnie interesujące - mają one odznakę w prawym górnym rogu. Koniecznie je przeczytaj!

  Dalej
 7. Lista Video

  Ta lista filmików pojawia się po kliknięciu na "Video". Podobnie jak w przypadku Tekstów, najpierw wybierz temat, który Cię interesuje oraz poziom trudności, a następnie kliknij na wybrane video. Te z odznaką w prawym górnym rogu są szczególnie interesujące - nie przegap ich!

  Dalej
 8. Dziękujemy za skorzystanie z przewodnika!

  Teraz już znasz wszystkie funkcje EDU.LEARN! Przygotowaliśmy do Ciebie wiele artykułów, filmików oraz mini lekcji - na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje!

  Teraz zapraszamy Cię do zarejestrowania się i odkrycia wszystkich możliwości portalu.

  Dziękuję, wrócę później
 9. Lista Pomocy

  Potrzebujesz z czymś pomocy? Sprawdź naszą listę poniżej:
  Nie, dziękuję

Już 60 989 użytkowników uczy się języków obcych z Edustation.

Możesz zarejestrować się już dziś i odebrać bonus w postaci 10 monet.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej o naszym portalu - kliknij tutaj

Jeszcze nie teraz

lub

Nie masz konta?

Stopniowanie przymiotników w języku angielskim

W tym omówieniu przedstawiamy stopniowanie przymiotników w języku angielskim. Wyróżniamy, podobnie jak w języku polskim, trzy stopnie: równy, wyższy i najwyższy. W języku angielskim istnieją Comparative and Superlative Adjectives.

Comparative Adjectives służą do porównywania dwóch osób lub rzeczy (np. on jest wyższy ode mnie), natomiast Superlative Adjectives służą do porównywania osoby lub rzeczy z każdym innym członkiem grupy lub grupy rzeczy (np. on jest najwyższy w klasie).

W języku angielskim przymiotnik z końcówką -er tworzy stopień wyższy, natomiast z końcówką -est stopień najwyższy, gdzie należy dodać jeszcze przed przymiotnik 'the':

small - smaller - the smallest
rich - richer - the richest
strong - stronger - the strongest


Utworzenie stopnia wyższego przymiotnika kończącego się na '-y' wymaga zamiany 'y' na 'i':

happy - happier - the happiest
easy - easier - the easiest
dry - drier - the driest

Utworzenie stopnia wyższego przymiotnika kończącego się na '-e' wymaga tylko dodania odpowiednio 'r' lub 'st':

nice - nicer - nicest
large - larger - the largest

Utworzenie stopnia wyższego przymiotnika kończącego się pojedynczą samogłoską i pojedynczą spółgłoską wymaga podwojenia spółgłoski:

big - bigger - the biggest
hot - hotter - the hottest
slim - slimmer - the slimmest

W przypadku przymiotników dwusylabowych lub dłuższych, stopień wyższy i najwyższy tworzymy poprzez dodanie przed przymiotnik 'more' i 'the most':

beautiful - more beautiful - the most beutiful
famous - more famous - the most famous
important - more important - the most important

Istnieją również przymiotniki nieregularne, których stopniowanie trzeba po prostu zapamiętać:

good - better - the best
bad - worse - the worst
little - less - the least
far - further - the furthest
far - farther - the farthest
well - better - the best
old - elder - the eldest


Mobile Analytics